Bu haber 578 kez okundu.

Hatay'da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
SON BÜLTENLER- Atatürk Anıtı'nda düzenlenen törende, Vali Vekili Kadim Doğan, 2. Hudut Alay Komutanı Piyade Kurmay Albay Hasan Polat, Antakya Belediye Başkan Vekili Serdar Güven, anıta çelenk sundu, saygı duruşunda bulunuldu ve ardından Antakya Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı okundu.

Vali Vekili Doğan, anıt şeref defterini imzaladı. Doğan deftere şunları yazdı:

''Aziz Atam, Cumhuriyetin ilan edilişinin 89. yıl dönümünü gurur ve heyecanla kutladığımız bugün huzurunuzdayız. Millet olarak görevimiz, bizlere emanet ettiğiniz Cumhuriyeti korumak ve her alanda daha da yüceltmektir. Ebediyen yaşayacak Türkiye Cumhuriyetini muasır medeniyetlerin ötesine taşımanın azim ve kararlılığı içerisindeyiz. Bu konudaki en büyük güvencemiz, birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde yaşamanın önemini kavramış yüce milletimizdir.Ülkesi ve milletiyle bölünmez bir bütün olan demokratik, laik ve çağdaş kimliğiyle geliştirip yüceltiğiniz Cumhuriyetin, ülkemize ve Hatay'a kazandırdıklarının bilinciyle ülkemizin daha çok kalkınması ve gelişmesi için var olan gücümüzle çalışıyoruz. Cumhuriyet Bayramı'nda millet olarak aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyor, minnet duygularımızla birlikte şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhunuz şad olsun.''

Atatürk Anıtı'ndaki törenin ardından Antakya Şehitliğine geçildi. Şehitliğe çelenk sunulmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. Daha sonra şehitler için saygı atışı yapıldı ve törene katılanlar şehitliği gezerek, şehit yakınlarına baş sağlığı diledi.

Etkinlikler kapsamında İl Müftüsü Mustafa Sinanoğlu, şehitler için dua etti.

Törenlere, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, kurum müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileriyle şehit ve gazi dernekleri temsilcileri katıldı.  

A.A

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×