Armutlu'yu Savaş Alanına Çevirdiler

12 Temmuz 2013 Cuma 10:26
Bu haber 735 kez okundu

Olayların kasıtlı olarak devam ettirilmesi, olası her sebepte polis ve askere taş ve molotof atarak bir tahrik ortamı oluşturulması Hatay'da yaşayan Alevileri rahatsız etmeye başladı. Olayları provoke edenlerin yabancı olduğu artık herkes tarafından biliniyor.


Armutlu'yu Savaş Alanına Çevirdiler
HATAY GÜNDEM - Eskişehir'de 2 Haziran'da "Gezi Parkı" protestoları sonrası henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce darp edilen ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden üniversite öğrencisi Ali İsmail Korkmaz'ın ölümünün ardından Hatay'da gösteri yapan ve polise taşlı saldırıda bulunan gruba müdahale edildi. Çıkan olayda 1 asker ve çok sayıda gösterici yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, çıkan olaylarda polisin mahale sonucunda çok sayıda göstericinin yaralandığı, yaralananlardan Yılmaz Öztürk'ün durumunun ciddi olduğunu öğrenildi. Antakya Armutlu Mahallesinde çıkan olaylarda polis göstericilere biber gazı ve tazyikli su ile müdahale ederken göstericiler ise polise havai fisek ve zaman zaman molotof kokteyliyle karşılık verdi.

Çıkan olaylar gece 03.00 sıralarında sona erdi. 

Hatay gündem haber ajansı

Yorum Yaz

@name x