banner137
banner139

Eğitim İş Hatay Şubesi Genel Sekreteri Eyüboğlu.“Yurtta Barış, Dünyada Barış' İlkelerden Hareketle...

01 Şubat 2013 Cuma 13:34
Bu haber 501 kez okundu

Eğitim İş Hatay Şubesi Genel Sekreteri Şenol Eyüboğlu, "'Yurtta barış, dünyada barış' ilkelerden hareketle 9 Şubat tarihinde Hatay'da bir eylem gerçekleştirme kararı aldık" dedi.


Eğitim İş Hatay Şubesi Genel Sekreteri Eyüboğlu.“Yurtta Barış, Dünyada Barış' İlkelerden Hareketle...
HATAY GÜNDEM - Eğitim İş Hatay Şubesi Genel Sekreteri Şenol Eyüboğlu, "'Yurtta barış, dünyada barış' ilkelerden hareketle 9 Şubat tarihinde Hatay'da bir eylem gerçekleştirme kararı aldık" dedi.

Eyüboğlu, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'nde (HGC) gerçekleştirdiği basın toplantısında, ulusal kurtuluşun evrensel yönü olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün "Yurtta barış, dünyada barış" ilkesiyle bir politika izlediklerini söyledi.

Atatürk'ün bu ilkesiyle birlikte komşu ülke Suriye'de yaşanan iç savaşın son bulması için Hatay'da bir eylem gerçekleştireceklerini kaydeden Eyüboğlu, "Ulu Önder Atatürk'ün, bu coğrafyalarda emperyalizme karşı gerçekleştirmiş olduğu

'Savaş zaruri olmadıkça cinayettir' ve 'Yurtta barış, dünyada barış' ilkelerden hareketle 9 Şubat tarihinde Hatay'da bir eylem gerçekleştirme kararı aldık. Tüm Hatay halkını eylemimize desteğe çağırıyoruz" diye konuştu.

Toplantıya Eğitim İş Hatay Şube Başkanı Şenol Aslan, yönetim kurulu üyeleri Serdar Albayrak ve Aslan Gürdaş da katıldı.  

Hatay Günem Haber Ajansı

Anahtar Kelimeler

Yorum Yaz

@name x