Bu haber 633 kez okundu.

TÜİK Hatay Bölge Müdürü’nden Vali Lekesiz’e Ziyaret
SON BÜLTENLER- Müdürlük çalışanları eşliğinde 25 Nisan 2013 Perşembe günü gerçekleşen ziyarette konuşan Bölge Müdürü Ökkeş Kulakoğlu, kabulden dolayı Vali Lekesiz’e teşekkür ederek, kurum olarak amaçlarının; ülkemizde istatistik bilincini ve kültürünü artırarak yerleştirmek olduğunu ifade etti.

Hatay Valisi Sayın M. Celalettin Lekesiz de, ziyaretten memnuniyet duyduğunu ifade ederek, sağlıklı istatistiki bilgilerin, kurum, işletme ve ülke olarak sağlıklı gelecek kurmak yolunda bir yol haritası oluşturacağına dikkat çekti.

Lekesiz, ‘İhtiyaçların çeşitlendiği, ihtirasların arttığı, hayat standardının yükseldiği, insanların da bunları karşılamakta güçlük çektiği çok dinamik bir hayat yaşıyoruz. Böylesi bir durumda iyiye gittiğinizden emin değilseniz kötüye gittiğinizden emin olabilirsiniz. İyiye gittiğinizden emin olabilmeniz için de bunu ölçebilmeniz gerek. Verilere bakıp o işletmenin, ilin, kurumun, ülkenin kendisine yüklenen görev ve yükümlülükleri ve kendisinden beklenen hizmetleri sağlıklı yapıp yapamadığı hususunda toplum bir kanaate varır. Bu, özel sektör için de kamu yönetimi için de geçerlidir. ‘diye konuştu.

İstatistiki verilen hem bireysel hem toplumsal hayatımız açısından vazgeçilmez olduğunu, bu verileri tarafsız, tutarlı, güncel ve güvenli şekilde muhafaza etmek gerektiğini, çalışmaları da bu verilerin rehberliğinde yürütmek gerektiğini vurgulayan Lekesiz, ‘TÜİK de son yıllarda dünya standartlarında çalışmalar yapmak suretiyle istatistiğin önemini topluma hissettirdi. İlimiz genelinde verdiğiniz hizmetlerden dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. Gününüz kutlu olsun.’ dedi.

Ertuğrul KAYA / Hatay Gündem Haber Ajansı

 
Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×