Bu haber 370 kez okundu.

 İtfaiye Haftası Kutlama Mesajı
SON BÜLTENLER- Her yangın türü farklı bir risk içerir. Bazı yangınlarda itfaiyeciler çöken bir çatının altında kalabilir, bazılarında patlama ile karşılaşabilir, bazılarında yoğun dumandan zehirlenebilir veya bir boşluğa düşebilir. Bu yüzden itfaiyecilik, birçok riski beraberinde taşıyan bir meslektir.
Her canlı ateşten kaçarken, itfaiyeciler ise kendini ateşe atmaktan çekinmezler.

Güzel İlimiz ve ülkemiz deprem sel yangın gibi her türlü afete maruz kalabileceğinden, itfaiye teşkilatı araç-gereç-personel ve teçhizatları ile her zaman hazırlıklı olmak zorundadır. Bu nedenle itfaiye gibi kurumlar bizim için hayati önem taşımaktadır.

Sadece yangınlarda değil, sel baskınlarında, depremlerde, bilumum doğal afetlerde ve yıkımlarda halkın imdadına yetişen itfaiyeciler, hayat kurtarmak için kendi canlarını tehlikeye atmakla, kutsal bir vazife üstlenmişlerdir.

İtfaiyecilerin temel sorunu can güvenliğidir. Büyükşehir Belediyeleri ve bir kısım il belediyelerinde kısmen de olsa dünya standartlarında donanım ve yangın elbiseleri bulunuyor, ama Türkiye'nin pek çok belediyesinde itfaiye personeli yangınlara halen günlük giyilen gömleklerle müdahale etmek zorunda kalıyor Meslek liselerinde itfaiyecilik bölümü bulunmasına, yüksekokullardan mezunlar verilmesine rağmen, itfaiyecilik halen kendi mesleki sınıfına kavuşmuş değil. Yani itfaiyecilik meslekten sayılmıyor.

Türk Yerel Hizmet –sen olarak İtfaiye memuru arkadaşlarımızın Özlük hakları başta olmak üzrere Yıpranma paylarının gözden geçirilmesini daha güzel daha rahat bir ortamda çalışmaları gerektiğini değerli büyüklerimiz Belediye Başkanlarımız ve yönetici kadrolarından memur arkadaşlarımız için ellerinden gelenin fazlasını yapmalarını arkadaşlarımız adına rica ediyoruz.


Güzel İlimiz Hatayın Tüm Belediyelerinde İtfaiye Memuru olarak görev yapan arkadaşlarımızın itfaiye haftasını kutluyor; 24 saat boyunca bizlerin can güvenliği için mücadele eden ve bu uğurda canlarını kaybeden şehit itfaiyecilere Allah’tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı, halen hayatta olan ve görevi başında bulunanlara da minnettar olduğumuzu belirterek saygılar sunarım…

HATAY GÜNDEM HABER AJANSI

Misafir Avatar
İsim
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×